ČERNOCHOV

Kulturní spolek Václava Krejného


Warning: Parameter 2 to modChrome_artarticle() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.cernochov.cz/www/templates/new_web3/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artarticle() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.cernochov.cz/www/templates/new_web3/html/modules.php on line 36

PLÁN ČINNOSTI KSVK NA ROK 2016

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

PLÁN ČINNOSTI KSVK NA ROK 2016

 

 

LEDEN:

ÚNOR: Výroční členská schůze (6. 2.)

BŘEZEN: Maškarní veselice (průvod obcí) + večer taneční zábava (26. 3.)

DUBEN: Pálení čarodějnic (30. 4.)

KVĚTEN: Den matek (8. 5.)

ČERVEN: Dětský den

ČERVENEC:

SRPEN: Letní taneční zábava (20. 8.)

ZÁŘÍ: Podzimní taneční zábava (24. 9.)

ŘÍJEN:

LISTOPAD:

PROSINEC: Mikulášská nadílka pro děti (3. 12.)

Naši členové se scházejí pravidelně jednou měsíčně na řádných schůzích, které se konají vždy první sobotu v měsíci. Pokud to vyžadují přípravy určité akce, jednáme i mimořádně v průběhu měsíce. Viz. kalendář.

 

Kulturní sdružení Václava Krejného i nadále provozuje celoročně místní lidovou knihovnu, která je otevřena 2 hodiny každou sobotu odpoledne. Protože se dlouhodobě nedaří rozšířit členskou základnu černochovské knihovny, plánují členové KSVK zřídit čítárnu a zároveň hernu pro malé děti. Rádi bychom proto vyklidili místnost před knihovnou a požádali Městys Peruc o spolupráci při obnově staré a velmi poškozené podlahy v této místnosti. Z velké části z vlastních zdrojů bychom pak tento prostor vybavili nábytkem i hračkami tak, aby zde vzniklo místo setkávání místních maminek a jejich dětí. Věříme, že tímto počinem bychom mohli do budoucna zajistit nejen nové členy našeho sdružení, ale také nové čtenáře pro místní knihovnu.

 

Podobná služba v Černochově nikdy nebyla a dá se říci, že v současné době i chybí. Nemáme ambice ani možnosti vybudovat komunitní či mateřské centrum. Ale v dnešní době, kdy je nejen trendem, ale téměř nutností, přiblížit knihovny širší veřejnosti, vidíme tento náš záměr jako možnost nabídnout služby knihovny nejen čtenářům.

 

I náš další záměr se týká širšího využití místní knihovny. Bude-li to možné, rádi bychom ve spolupráci s peruckou základní školou získali seznam povinné a doporučené četby pro děti. Tyto tituly by pak obohatily nabídku knihovny. Ne jednou se stalo, že místní děti - žáci perucké školy- odešly s nepořízenou, protože knihy, požadované při výuce u nás nenašly. I to může být důvod, proč máme málo dětských čtenářů. Příště už požadovanou četbu školáci hledali zřejmě jinde.